Faaliyet Alanlarımız
Adaş Metal...
Adaş Metal...
Adaş Metal...
Adaş Metal...
Adaş Metal...
Adaş Metal...
Adaş Metal...
Adaş Metal...
Adaş Metal...
Adaş Metal...

Pazar, 04 Ocak 2009

 

 

Çelik Çatı Yapımı

 

 

 

    Projeye göre uygun çelik konstrüksiyon çatı yapımı yapılmaktadır. Ayrıca, isteğe bağlı OSB malzemenini üzeri mebranla yalıtımı sağlanarak shingle kaplama yapılmaktadır.

   OSB: Shingle altı çatı kaplama ve yalı baskı altı cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan kontrplak sınıfı bir malzemedir. Zaman içinde nemden etkilenmemesi için fenolik reçine ile yapıştırılmıştır. Kenarları keçe, yüzeyi parafin kaplı olduğundan kesinlikle sudan etkilenmez.

 

 

 

 

 

   Membranlar:
.. Her türlü yapıda karşılaşılan su yalıtım sorunlarına cevap veren çok geniş bir spektruma sahip, ılıman iklim kuşaklarının soğuk ve sıcak hava koşullarıyla iyi bir uyum gösteren bir üründür.

    Shingle:

   120 gr/m2 camtülü taşıyıcılı, APP ile modifiye edilmiş, çeşitli renklerde mineral taş kaplı – alt yüzeyi HDPE Lamineli, dekoratif desenlerde biçimlendirilmiş, estetik, bitüm çatı kapmala örtüleridir.

 

      Avantajları

  • Sert hava koşullarına dayanıklı, kolay ve hızlı uygulanabilen doğal renk çeşitleriyle dekoratif ve uzun ömürlü bir malzemedir.

  • Çinko, dere,oluk ve mahya gerektirmediğinden hiç bir zorlukla karşılaşmadan esnekliği sayesinde tüm eğimli yüzeylere kolayca uygulanabilir.

  • Çatıya fazla yük bindirmez hafiftir.

  • Çatıda deformasyona yol açmaz. Sorunsuz ve sağlam çatılara sahip olmanızı sağlar.

  • Kesinlikle su geçirmez.